تعمیرات سینک ظرفشویی

تعویض سیفون آشپزخانه و تعمیرات سینک ظرفشویی

تلفن : 09129352189-22533080 سراسر تهران , شبانه روزی

به دلیل استفاده های مکرر از سینک ظرفشویی , خرابی و نشتی آن یکی از پرتعدادترین مشکلات است که در منزل یا محل کار اتفاق میفتند . تعمیرات سینک آشپزخانه اغلب شامل نشتی از سیفون ظرفشویی , ورود آب از دور شیرالات به کابینت زیرظرفشویی و خرابی شیلنگها و اتصالات مربوط به نصب شیرالات سینک ظرفشویی میباشد . بعضا هم از آب بندی خارج شدن دور سینک و نیاز تعمیر لوله سینک در این قسمت حادث میشود .

انواع خرابی و تعمیرات سینک ظرفشویی

1- آب بندی نشدن سیفون ظرفشویی و نیاز به تعویض و یا تعمیر سینک ظرفشویی

2- نشتی آب از دور شیرالات یا لق شدن شیر سینک ظرفشویی

3- خراب شدن شیلنگ یا شیر پیسوار شیر ظرفشویی و چکه و فوران آب

4- بالا آمدن و پس زدن فاضلاب از لوله خروجی سینک به علت گرفتگی لوله فاضلاب

تعمیرات سینک ظرفشویی

علت آب دادن سیفون ظرفشویی

معمولا هنگام نشتی سیفون ظرفشویی کابینت زیر سینک خیس شده و با بازکردن کابینت یک بوی نامطبوع به مشام میرسد . فورا باید دست به کار شده و این مشکل را برطرف کرده و یا با کمک گرفتن از یک سرویس کار تاسیساتی به این مساله پایان داد .

معمولا در بسیاری از موارد نشتی از سیفون زیر سینک به این دلیل است که هنگام نصب واشرها درست نصب نشده اند و یا بر اثر مرور زمان دچار پارگی شده اند . گرفتگی لوله آشپزخانه هم میتواند باعث بروز این مساله شود .

اولین گام پیدا کردن نقطه نشت اب است که با لمس یا چشم بایستی حس شود . در بیشتر مواقع با نصب واشر ممکن است کار حل شود اما این احتمال هم وجود دارد که اتصالات مربوطه قابلیت استفاده خود را از دست داده و ما مجبور به تعویض سیفون ظرفشویی شویم .

برخی از ساکنین هم برای تمیز کردن سیفون ظرفشویی اقدام به بازکردن سیفون کرده و هنگام نصب مجدد قادر به نصب و آب بندی سیفون نیستند. بهتر است اگر شکل و نحوه نصب سیفون ظرفشویی را به خاطر نمی آورید با یک سرچ در گوگل به نحوه تعمیر سیفون ظرفشویی به تصاویر مربوط شکل انواع سیفون و نحوه نصب آن دسترسی پیدا کنید .

به طور کلی سیفون های ظرفشویی شامل یک زیرآب , یک سراهی و رابط بین دو لگن , یک لوله بین سراهی و سیفون اصلی , و یک لوله خروجی از سیفون به سمت لوله کشی فاضلاب ساختمان هستند . در بسیاری از سیفون ها در طول مسیر یک لوله و سراهی هم برای اتصال آبریز سینی سینک و یا خروجی ماشین لباسشویی و ظرفشویی به سیفون ظرفشویی متصل میباشد .

همه این قطعات هم بوسیله واشر آب بندی میشوند .

تعمیر لوله زیر سینک

تعمیر لوله سینک آشپزخانه یا با استفاده از واشرهای و استفاده از نوار تفلون امکان پذیر است و یا تعویض ست کامل سیفون ظرفشویی . برخی اشخاص برای تمیز کردن سیفون ظرفشویی و تخلیه آشغالهای آن اقدام به باز نمودن لوله و سیفون ظرفشویی میکنند اما به هنگام وصل کردن و تعمیرات سینک ظرفشویی با مشکل مواجه میشوند .

اگر شما هم دست به چنین کاری کردید , نگران نباشید ,  بایستی پیش از بازکردن خوب به نحوه اتصال قطعات سیفون ظرفشویی دقت کرده و یا پیش از اقدام به باز نمودن یک تصویر از نحوه اتصال می انداختید تا در زمان نصب سیفون با مشکل مواجه نشوید . اما الان دیگر دیر شده و یا  بایستی به دنبال تصاویر مربوط به نوع سیفون خود در اینترنت بگردید و یا حتی میتوانید با استفاده از کاتالوگ برند سینک یا سیفون این قطعات را به هم متصل کنید . اگر هم نشد , به یک تاسیساتی تلفن بزنید و ما هم میتوانیم به شما کمک کنیم .

در صورت مفقود شدن و شکستگی قطعات نیز میتوانید با مراجعه به فروشگاههای لوله کشی و البته با همراه داشتن تصویر یا خود قطعه معیوب این قطعات را تهیه کنید .

تعویض لوله سینک ظرفشویی

معمولا سینک های ظرفشویی در چندین نوع سینک روکار و توکار , تک لگنه , دو لگنه سینی دار , زیرآب کوچک و بزرگ و انواع فانتزی ایرانی و خارجی تقسیم بندی میشوند که بسته به نوع سینک سیفون آنها نیز فرقهایی با هم داشته و فقط بایستی شبیه خود را برای نصب آنها تهیه کنید .

برای تعویض لوله , سیفون و تعمیرات سینک ظرفشویی روی ما حساب کنید .

نویسنده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *