قیمت لوله کشی ساختمان

روشهای براورد هزینه اجرا و قیمت لوله کشی ساختمان و تاسیسات موتورخانه و شوفاژ

با توجه به نوسانات بازار در بخش خرید شاید نتوان براورد دقیقی از قیمت لوله کشی ساختمان در بخش خرید ملزومات لوله کشی و تاسیساتی ارایه داد , اما شاید بتوان با استفاده از فرمولهایی تا حدودی به تخمین حدودی از هزینه اجرای لوله کشی ساختمان با استفاده از برآورد دستمزد اجرا و اجرت لوله کشی ساختمان نزدیک شد .

قیمت لوله کشی ساختمان

نرخنامه لوله کشی ساختمان 99

اتحادیه تاسیسات مکانیکی هرساله به منظور شفافیت در نحوه محاسبه لوله کشی ساختمان اجرای تاسیسات مکانیکی یک نرخنامه منتشر میکند , اما به خاطر اینکه ممکن است تفاوتهای زیادی در نوع اجرا و متریال در ساختمانهای مختلف وجود داشته باشد , میشود این نرخنامه لوله کشی ساختمان را فرمالیته تلقی کرد , اما وجود این نرخنامه میتواند ما را در تعیین نهایی و توافق بین مجری و کارفرما یاری نماید .

قیمت هر متر لوله کشی

قیمت متری لوله کشی آب سرد و گرم و شوفاژ 14000 تومان تا 19000 قطر 20 تا 25  لوله کشی فاضلاب پلیکا  حدود 18000 تومان تا 30000 با بست کاری و زیرسقفی        لوله کشی فاضلاب پوش فیت متری 20000 تومان تا 38000 تومان  .

بست کاری هر عدد 10000 تومان و آهن کشی و ساپورت بندی لوله کشی هم بصورت وزنی محاسبه میشود .

لوله کشی آب روکار هم برای یک واحد کامل متری 20 تا  25000 تومان تا قطر 1 اینچ

عایق کاری لوله کشی متری 10000 تومان اجرت .

گرمایش از کف هر مترمربع 70000 تومان با لوازم بسته به برند بین 130 تا 170 هزار تومان    لوله کشی آتش نشانی تا سایز 3 اینچ روکار و توکار متری 35000 تا  50000 تومان .

قیمتهای فوق برای متراژهای بالا و ساختمانهای نوساز بوده و در ساختمانهای کوچکتر عمدتا قیمتها واحدی , چکی و همراه با بازدید ارایه میشود .

برای استعلام و دریافت جدیدترین نرخنامه لوله کشی ساختمان 99 کلیک کنید .

دستمزد لوله کشی ساختمان

دستمزد لوله کشی به ازای هر واحد نیز یکی از روشهای متداول در قیمت گذاری قرارداد است. در این نوع محاسبات ، لوله کش بر اساس تجربه و مدت زمان صرف شده در لوله کشی هر واحد ، هزینه های جانبی مانند نیروی کار و 4 رقمی را به کارفرما ارائه می دهد و با کمی چانه زنی در یک قیمت واحد توافق می کند.

بهتر است تمام کارهایی که باید انجام شود و نحوه پرداخت در یک قرارداد کتبی انجام شود تا در حین کار و پایان کار به مشکل برنخورید.

هزینه هایی مانند کنده کاری و نصب لوازم جانبی و شیرآلات از جمله مواردی است که باید در قرارداد لوله کشی نوشته شود.

در حال حاضر قیمت لوله کشی آب ، فاضلاب و دیگ بخار برای واحدی 60 تا 70 متری حدود 3000000 تومان است. البته ممکن است بین 10 تا 20 درصد نوسان داشته باشد.

همچنین بهتر است هزینه لوله کشی ، انجام شده و در انتهای هر قسمت نوشته شود ، زیرا در این روش نه کارفرما و نه پیمانکار لوله کشی تحت فشار نیستند.

با افزایش مساحت و کاهش تعداد واحدها ، قطعاً دستمزد لوله کشی افزایش می یابد.

قیمت لوله کشی آب

قیمت لوله کشی آب معمولا در ساختمانهای در حال ساخت همراه با لوله کشی شوفاژ و فاضلاب به یک مجری واگذار میشود . تقریبا میتوان گفت که قیمت لوله کشی آب در یک ساختمان تقریبا مساوی با لوله کشی شوفاژ میباشد . طول لوله کشی نیز در قیمت لوله کشی آب اثر گذار بوده و قیمتهای متری لوله کشی آب همانطور که در پاراگراف اول ذکر شد , محاسبه میشود .

قیمت لوله کشی شوفاژ

قیمت لوله کشی شوفاژ نیز همانطور که گفته شد مانند قیمت لوله کشی آب میباشد . البته برای یک واحد آپارتمانی که لوله کشی آب نیاز ندارد میتوان لوله کشی رفت و برگشت شوفاژ و  را بر اساس متری 15 تا 25 هزار تومان به غیر از هزینه نصب رادیاتور و کنده کاری محاسبه نمود .

قیمت لوله کشی گاز

قیمت لوله کشی گاز معمولا از سایر انواع دیگر لوله کشیها رقمی بیشتر است . تخصص بیشتر و مسولیت خطیری که لوله کشی گاز برعهده دارد و همچنین ابزارلات گران قیمت تری که یک لوله کش گاز به همراه دارد , باعث میشود که قیمت لوله کشی گاز در متراژهای بالا از متری 50 تا 100 هزار تومان بسته به سایز لوله متغیر باشد .

قیمت لوله کشی گاز در خرده کاری نیز از حدود 200 هزار تومان آغاز شده و ممکن است تا چند میلیون تومان هزینه لوله کشی گاز چندین متری شود .

قیمت لوله کشی پکیج ساختمان

قیمت لوله کشی پکیج میتواند شامل لوله کشی آب سرد و گرم و لوله کشی رادیاتور شوفاژ باشد . مبدا لوله کشی پکیج از پکیج دیواری یا زمینی با سایز 20 , 25 ,32 و در برخی موارد لوله 40 شروع شده و با انشعاب گیری بین رادیاتورها و شیرالات توزیع میگردد . برای محاسبه قیمت لوله کشی ساختمان در بخش پکیج بدون کنده کاری به صورت روکار یا توکار را میتوانید به صورت متری محاسبه کنید . این دستمزد شامل نصب شیرالات و رادیاتور و تخریب محل لوله کشی نمیگردد .

هزینه لوله کشی روکار

هزینه لوله کشی روکار به مراتب از لوله کشی توکار کمتر است . لوله کشی روکار فقط شامل دستمزد لوله کشی به علاوه مخارج هزینه قیمت لوله آب ساختمان یا شوفاژ میشود . لوله کشی فاضلاب نیز کمتر به صورت روکار اجرا میگردد .

نرخ دستمزد لوله کشی پلی اتیلن

از آنجا که لوله کشی پلی اتیلن کار بسیار سخت پیدا میشود و شاید از هر صد لوله کش یک نفر را پیدا کرد , که به صورت تخصصی لوله کشی پلی اتیلن انجام دهد , این نوع لوله کشی دستمزد و نرخ نسبتا بالایی دارد , خصوصا لوله کشی پلی اتیلن فاضلاب و بویژه در سایزهای بالای 125 میلیمتر .

از لوله کشی پلی اتیلن علاوه بر لوله کشی فاضلاب در لوله کشی آبیاری قطره ای و آبرسانی و لوله کشی خطوط انتقال گاز بین شهری نیز استفاده میگردد .

در انتهای مطلب بایستی یاداور شویم که کمترین کار لوله کشی به هر قیمت لوله کشی ساختمان بهتر است که با جزییات مربوطه مکتوب شود تا در انتهای کار طرفین با رضایت کامل از یکدیگر خداحافظی کنند .

 

 

نویسنده

6 دیدگاه

    1. ارتفاع ,شرایط سخت و دستگیر و پشت کار و سایز بندی از عمده دلایل افزایش لوله کشی ساختمان است .

  1. بازتاب: اصول نصب رادیاتور شوفاژ پره ای و پنلی - خدمات لوله کشی ساختمان کارا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *