لیست قیمت لوله سیاه گازی سپاهان

لیست قیمت لوله سیاه گازی سپاهان به عنوان یکی از پرفروش ترین لوله های فولادی در بازار به عنوان یک معیار برای کلیه لوله های فولادی سیاه در نظر گرفته میشود. به طور کلی لوله های فولادی از پرمصرف ترین لوله ها در لوله کشی ساختمان و صنعت بوده و به دو دسته لوله های سیاه فولادی و لوله های گالوانیزه تقسیم بندی میشوند. از آنجا که کاربرد لوله های فولادی سیاه در ساختمان بیشتر به عنوان گاز در نظر گرفته میشود, با نام لوله های گازی نیز شناخته میشوند.

لوله های سیاه گازی به انواع لوله درزدار و لوله های مانیسمان بدون درز دسته بندی شده اند. لوله های درزدار نیز در چند مدل لوله درزدار تست آب, لوله درزدار تست گاز و لوله api تولید میشوند. نحوه تولید و تکنولوژی و آلیاژ ساخت لوله های درزدار معمولی با لوله های api با یکدیگر تفاوت هایی دارند.

لوله های درزدار معمولی که در هنگام کنترل کیفیت برای لوله کشی گاز شرایط لازم را دارند,به لوله های تست گاز معروف بوده و استفاده از آنها برای لوله کشی گاز روکار بلامانع است,اما برخی از لوله ها که در خط تولید شرایط لازم را کسب نمیکنند بایستی در بازار برای انتقال آب و صنایعی که حساسیت بالایی ندارد, استفاده میشوند. این لوله ها به لوله های شوفاژی یا سبک و صنعتی نیز معروف هستند.

لوله های ای پی آی نیز در یک خط تولید جداگانه و اختصاصی ساخته شده و برای لوله کشی گاز توکار نیز استانداردهای لازم را دارند. از لحاظ قیمت لوله سیاه شوفاژی از همه ارزان تر بوده و لوله های درزدار معمولی تست گاز حد وسط قیمت را داشته و لوله های ای پی آی گران قیمت ترین لوله سیاه گازی در بین لوله های درزدار هستند.

کارخانه فولاد سپاهان یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان محصولات فولادی در کشور است که لوله های درزدار و api تولید میکند. قیمت لوله سیاه درزدار سپاهان با توجه به کیفیت بالای آن بسیار مناسب و منطقی بوده و به همین دلیل تقاضای بسیار زیادی در بازار دارد.

برای آشنایی با قیمت لوله api سپاهان لیست قیمت آنرا مشاهده کنید.

لیست قیمت لوله سیاه گازی سپاهان

لیست قیمت لوله سیاه گازی سپاهان

قیمت لوله درزدار سپاهان بستگی به عواملی مهمی همچون نوع و وزن لوله دارد. لوله های درزدار تست گاز سپاهان از لوله های درزدار api قیمت مناسبتری داشته و در حدود 5 تا 10 درصد قیمت کمتری دارند. البته قیمت لوله های فولادی به غیر از وزن و نوع آن به فاکتور مهم دیگری مانند میزان عرضه و تقاضا و نوسانات قیمت جهانی فولاد و ارز نیز بستگی دارد. جایگزین لوله های درزدار را میتوان خرید لوله مانیسمان در نظر گرفت.

در حال حاضر یعنی ابتدای زمستان سال 1402 لیست قیمت لوله سیاه گازی سپاهان از نوع تست گاز به شرح زیر میباشد.

لوله 1/2 سیاه گازی روکار سپاهان    315 هزار تومان

لوله 3/4 سیاه گازی روکار سپاهان     375 هزار تومان

لوله 1 اینچ سیاه گازی روکار سپاهان 615 هزار تومان

لوله 11/4 سیاه گازی روکار سپاهان  760 هزار تومان

لوله درزدار 11/2 گازی روکار درزدار 880 هزار تومان

لوله 2 اینچ درزدار گازی روکار 1/290 میلیون تومان

لوله 21/2 اینچ گازی روکار سپاهان 1/530 میلیون تومان

لوله 3 اینچ گازی روکار سپاهان      1/800 میلیون تومان

لوله 4 اینچ گازی روکار سپاهان 2/550/000 میلیون تومان

لیست قیمت لوله سیاه سپاهان از نوع API به شرح زیر است:

لوله 1/2 سپاهان گازی توکار    350 هزار تومان

لوله 3/4 سپاهان گازی توکار    395 هزار تومان

لوله 1 اینچ سپاهان گازی توکار 685 هزار تومان

لوله 11/4 سپاهان گازی توکار  840 هزار تومان

لوله درزدار 11/2 گازی توکار  سپاهان 980 هزار تومان

لوله 2 اینچ گازی توکار سپاهان   1/570 میلیون تومان

لوله 21/2 اینچ گازی توکار سپاهان 1/830 میلیون تومان

لوله 3 اینچ گازی توکار سپاهان      1/990 میلیون تومان

لوله 4 اینچ گازی توکار سپاهان 2/750/000 میلیون تومان

کارخانه لوله فولاد سپاهان

لوله درزدار سپاهان (Sepahan Pipe Industries) از محصولات شرکت تولید کننده لوله‌های درزدار سپاهان,  که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان لوله‌های درزدار در منطقه خاورمیانه شناخته می‌شود.

لوله درزدار سپاهان در سال 1997 تأسیس شد و فعالیت خود را در زمینه تولید لوله‌های درزدار آغاز کرد. این شرکت از تکنولوژی‌های پیشرفته و تجهیزات مدرن برای تولید لوله‌هایی با استانداردهای بین‌المللی استفاده می‌کند. محصولات لوله درزدار سپاهان شامل لوله‌های درزدار استاندارد API 5L و ASTM است که در صنایع نفت و گاز، پتروشیمی، نیروگاهی و ساختمانی استفاده می‌شوند.

لوله درزدار سپاهان با توجه به کیفیت تولیدات خود و رعایت استانداردهای مربوطه، محصولات خود را به بازارهای داخلی و بین المللی عرضه می‌کند. این شرکت تلاش می‌کند تا با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های نوین و افزایش کارایی تولید، به ارائه محصولات با کیفیت و رقابتی در بازار جهانی بپردازد.

مشخصات فنی و وزن لوله گاز سپاهان

لوله های سیاه سپاهان در طول 6 متر تولید شده و هر شاخه لوله یک وزن استاندارد دارند. البته در برخی موارد به دلایل سفارش های خاص ممکن است که در برخی از سایزها بیش از یک وزن تولید شده و به همین تناسب قیمت لوله سیاه سپاهان تغییراتی دارد. هرچقدر وزن لوله افزایش پیدا کند, مسلما ضخامت و قیمت لوله افزایش میابد.

لیست قیمت لوله سیاه گازی سپاهان

لوله‌های درزدار سپاهان در اندازه های متنوع از سایز 1/2 تا 6 اینچ تولید می‌شوند و به استانداردهای معتبری از جمله API 5L و ASTM A53 پاسخ می‌دهند. در زیر برخی از ابعاد استاندارد برای لوله‌های درزدار سپاهان ذکر شده است:

– قطر بیرونی : این لوله‌ها با قطرهای مختلفی تولید می‌شوند، از قطرهای کوچکتر مانند 1/2 اینچ (12.7 میلیمتر) تا سایزهای بزرگتر مانند 80 اینچ (2,032 میلیمتر) یا بیشتر به صورت سفارشی تولید میکند.

– ضخامت لوله ها: لوله‌های درزدار سپاهان با ضخامت دیواره‌های متنوعی تولید می‌شوند، که به طور معمول در اندازه‌های استاندارد برای هر قطر مشخص شده‌اند. برای مثال، در استاندارد API 5L، ضخامت دیواره لوله‌های متوسط (STD)، ضخامت دیواره لوله‌های بزرگ (XS) و ضخامت دیواره لوله‌های بسیار بزرگ (XXS) مشخص شده است.

– طول: طول لوله‌های درزدار سپاهان ممکن است متغیر باشد و به عنوان طول استاندارد 6 متر عرضه شوند. همچنین، می‌توان طول سفارشی برای پروژه‌های خاص در نظر گرفت

کاربرد لوله های سیاه گازی سپاهان

لوله‌های درزدار سپاهان در انواع صنایع مختلف کاربرد دارند. به طور کلی، می‌توان از لوله‌های درزدار سپاهان در صنایع زیر استفاده کرد:

1. صنایع نفت و گاز: لوله‌های درزدار سپاهان برای انتقال و انباره‌داری نفت خام، گاز طبیعی و مشتقات نفتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این لوله‌ها در خطوط لوله انتقال نفت و گاز، پروژه‌های پالایشگاه و ایستگاه‌های تقویت فشار استفاده می‌شوند.

2. صنایع پتروشیمی: در صنایع پتروشیمی، لوله‌های درزدار سپاهان برای انتقال مواد شیمیایی، پروسه‌های صنعتی و خطوط لوله انتقال گاز و مایعات مورد استفاده قرار می‌گیرند.

3. ساختمان و سازه‌های عمرانی: لوله‌های درزدار سپاهان ممکن است در پروژه‌های ساختمانی و سازه‌های عمرانی مورد استفاده قرار گیرند، مانند ساخت و نصب سیستم‌های HVAC، خطوط لوله آب و فاضلاب، سیستم‌های آتشنشانی و غیره.

4. صنایع آب و فاضلاب: لوله‌های درزدار سپاهان می‌توانند در سیستم‌های آبیاری، تصفیه‌خانه‌ها، شبکه‌های آب و فاضلاب شهری و صنعتی استفاده شوند.

5. صنایع انرژی: از جمله استفاده‌های دیگر لوله‌های درزدار سپاهان می‌توان به ساخت خطوط لوله توربین‌های بادی، نیروگاه‌ها، صنایع حرارتی و سیستم‌های تولید انرژی اشاره کرد.

نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *